Wizyta Sekretarza Stanu Jarosława Zielińskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Wizyta Sekretarza Stanu Jarosława Zielińskiego

Drukuj
(galeria: 1)

Minister Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odwiedził powiat węgrowski na zaproszenie Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc. Minister wizytował budowę nowej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, wziął udział w odprawie rocznej Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie oraz odwiedził Komisariat Policji w Łochowie.

Wizyta odbyła się w piątek, 8 lutego. Pierwszym punktem programu była wizytacja budowanej przy ulicy Glinki w Węgrowie strażnicy PSP. Komendant Powiatowy st. bryg. mgr inż. Jarosław Soszyński oraz Zastępca Komendanta st. bryg. mgr inż. Dariusz Maciąg oprowadzili przybyłych gości przedstawiając zakres wykonanych prac, najbliższe plany inwestycyjne oraz sposób zagospodarowania terenu wokół strażnicy. Dzięki Ustawie modernizacyjnej przyjętej przez Parlament RP jesienią 2016 roku, nowa strażnica ma szansę powstać już w tym roku.

Drugim elementem wizyty była odprawa roczna Komendy Powiatowej Policji, która odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Komendant Powiatowy insp. Andrzej Styrczula podsumował ubiegłoroczne działania węgrowskiej policji, zwracając uwagę na skuteczność i wysoki poziom bezpieczeństwa w powiecie węgrowskim. Komendant Wojewódzki Policji insp. Tomasz Michułka ocenił funkcjonalnie węgrowskiej komendy na tle garnizonu wojewódzkiego. Minister Jarosław Zieliński podziękował funkcjonariuszom za ofiarną służbę i zapewnił o swoim wsparciu dla służb mundurowych w zakresie podwyżek wynagrodzeń oraz doposażania w odpowiedni sprzęt.

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc podziękowała wszystkim obecnym za owocną współpracę. Zwróciła uwagę na dużą skuteczność węgrowskiej policji będącej gwarantem wysokiego poczucia bezpieczeństwa w powiecie węgrowskim. Zwróciła również uwagę na duże tempo prac przy nowej strażnicy, o którą zabiegała.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak z uznaniem wypowiedziała się na temat pracy węgrowskiej policji. Zadeklarowała chęć bliskiej współpracy ze służbami mundurowymi w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu. Podziękowała Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc za zaangażowanie na rzecz pozyskania środków na budowę nowej strażnicy, a Ministrowi Jarosławowi Zielińskiemu za przyjazd i deklarację przyszłej współpracy.

Ostatnim punktem wizyty był Komisariat Policji w Łochowie, gdzie dzięki staraniom Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego udało się przywrócić całodobowy dyżur funkcjonariuszy Policji, co wydatnie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w tej części powiatu węgrowskiego.

W spotkaniach oprócz wyżej wymienionych wzięli również udział: Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Kierownik siedleckiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Anna Kaszuba, burmistrzowie i wójtowie, radni powiatowi i gminni, dyrektorowie i kierownicy jednostek organizacyjnych, funkcjonariusze policji i straży pożarnej, uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.