Wizyta przedstawicieli klubu Olimpia Łochów

Wizyta przedstawicieli klubu Olimpia Łochów

W środę 11 maja w Starostwie Powiatowym w Węgrowie gościli przedstawiciele klubu unihokejowego SKS Olimpia Łochów.

Klub powstał w 2007 r. z inicjatywy Pawła Wróbla oraz Janusza Sternickiego (obecny prezes oraz trener klubu). Zespół składa się z kilku sekcji: seniorów, juniorów starszych, juniorów młodszych, młodzików oraz dzieci. W 2013 roku klub zadebiutował w ekstralidze, najwyższej klasie ligowych rozgrywek unihokeja mężczyzn w Polsce. Największym osiągnięciem członków klubu jest 4. miejsce zdobyte w ekstralidze w sezonie 2014/2015. W tym roku członkowie SKS Olimpia Łochów należeli do reprezentantów Polski w Eliminacjach Mistrzostw Świata w Koceni (Łotwa).

Podczas wizyty Starosta Węgrowski Ewa Besztak wraz z Wicestarostą Markiem Renikiem pogratulowali prezesowi oraz zawodnikom sukcesów na arenie ogólnopolskiej i światowej, oraz podziękowali za popularyzowanie powiatu węgrowskiego. Spotkanie było również okazją do rozmowy na temat dalszej współpracy klubu ze Samorządem Powiatu Węgrowskiego.

Klub na spotkaniu reprezentowali: Janusz Sternicki - Prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy Olimpia Łochów, Sebastian Sternicki - trener Mistrzów Polski Juniorów Starszych i Reprezentant Polski Mężczyzn powołany na Eliminację Mistrzostw Świata oraz Łukasz Sadolewski - zawodnik Mistrzów Polski Juniorów Starszych i Reprezentant Polski Mężczyzn powołany na Eliminację Mistrzostw Świata.