Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego

Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego

W poniedziałek 14 czerwca powiat węgrowski odwiedził Premier RP Mateusz Morawiecki. Swoją wizytę rozpoczął od zapalenia symbolicznego znicza przy Pomniku Powstańców Styczniowych poległych w trakcie Bitwy pod Węgrowem, gdzie wartę honorową pełnili uczniowie Zespołu Szkół Ponadpostawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Następnie odwiedził nową komendę Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, która powstała dzięki ustawie modernizacyjnej opracowanej przez rząd w 2016 r. Rząd przeznaczył na jej budowę 14 mln zł. Pod strażnicą odbył się także briefing prasowy dla mediów, w trakcie którego Premier RP Mateusz Morawiecki podkreślił rolę programów rządowych w rozwoju Polski gminnej i powiatowej. Zwrócił także uwagę, że tylko w ciągu ostatnich 2,5 roku do samorządów na terenie powiatu węgrowskiemu trafiło 90 mln zł wsparcia rządowego na inwestycje lokalne.

Ostatnim punktem wizyty była mająca swoją siedzibę w Miedznie firma WIKRUSZ, gdzie Premier RP spotkał się z właścicielami oraz pracownikami. WIKRUSZ to jedna z prężniej rozwijających się firm na terenie powiatu węgrowskiego, która współpracuje z samorządami przy realizacji inwestycji drogowych finansowanych z programów rządowych.

W wydarzeniu wzięli udział: Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Krzysztof Tchórzewski, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego na czele ze Starostą Węgrowskim Ewą Besztak i Wicestarostą Węgrowskim Markiem Renikiem, a także samorządowcy z terenu powiatów: węgrowskiego, mińskiego i garwolińskiego.