powiatwegrowski.pl - Strona główna

Wizyta Marszałka

Drukuj
(galeria: 1)

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adma Struzik dnia 20 kwietnia b.r. odwiedził gminę Wierzbno. Zwiedzał zakład produkcji pieczarek Państwa Renaty i Mirosława Jakimowiczów a także spotkał się z mieszkańcami Gminy Wierzbno.

"Pieczarkarnia Wierzbno" jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w Polsce. Specjalizuje się w uprawie wysokojakościowej pieczarki białej (Agaricus bisporus) z przeznaczeniem na rynek krajowy i zagraniczny. Zakład zatrudniający ponad 200 osób obejmuje nowoczesne hale uprawowe, chłodnie, magazyny opakowań oraz rampy załadunkowe. W skład obiektu wchodzą również pomieszczenia biurowe wraz z zapleczem socjalnym. Produkcja pieczarek prowadzona jest na powierzchni 26,5 tys. mkw. przez cały rok.

Podczas spotkania z mieszkańcami Marszałek  poinformował o rozpoczynającej się wkrótce 28 kilometrowej inwestycji drogowej „Przebudowa drogi powiatowej w miejscowościach Wierzbno, Roguszyn, Korytnica, Paplin” w ramach Regionalnej Inwestycji Terytorialnej, gdzie ponad 15 km drogi będzie wybudowanej w Gminie Wierzbno. Projekt został zatwierdzony w ramach Regionalnej Inwestycji Terytorialnej i otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 11,5 mln zł. Gospodarzem spotkania była Wójt Gminy Wierzbno Hanna Kelleher, która podziękowała za tę inwestycję Marszałkowi Adamowi Struzikowi i Powiatowi Węgrowskiemu. W spotkaniu udział wzięli także Wicestarosta Halina Ulińska i Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski.

(galeria: 2)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.