Wizyta dzieci ze Świetlicy Społecznej w Węgrowie

Dzieci ze Świetlicy Społecznej w Węgrowie uczęszczające na zimowe ferie zostały zaproszone do Starostwa Powiatowego. Wicestarosta Halina Ulińska przywitała dzieci wraz z opiekunami i Panią kierownik świetlicy Wandą Kosińską. Spotkanie odbyło się w dniu 19.01.2018 r. w sali konferencyjnej, w której była przygotowana na uroczystości 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego wystawa. Pan dr Mirosław Roguski przybliżył dzieciom historię Powstania Styczniowego na Podlasiu i Mazowszu. Następnie zgromadzeni obejrzeli film o Powiecie Węgrowskim. Wicestarosta przybliżyła dzieciom zadania, którymi zajmują się urzędnicy Starostwa Powiatowego. Wszyscy otrzymali upominki z gadżetami promocyjnymi powiatu, w tym kamizelki i opaski odblaskowe, które będą służyły ich bezpiecznemu poruszaniu się po zmroku. Na wszystkich czekał także specjalnie przygotowany poczęstunek. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

Świetlica wspiera rodzinę w sprawowaniu jej podstawowych funkcji opiekuńczych i wychowawczych, współpracuje ze szkołami, Centrum Pomocy Społecznej, Miejską Komisją ds. Profilaktyki, Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ale i z innymi instytucjami zajmującymi się wspieraniem dzieci, młodzieży i rodziny. W ramach działalności świetlicy organizowana jest pomoc socjalna i dożywianie. Kierownikiem i założycielem placówki jest Pani Wanda Kosińska.