powiatwegrowski.pl - Strona główna

Wizyta delegacji ze Słowacji

Drukuj
(galeria: 1)

Czteroosobowa delegacja reprezentująca instytucje z regionu Nitriansky Kraj w Słowacji przybyła do Węgrowa na zaproszenie Powiatu Węgrowskiego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Delegacja odwiedziła m.in. dnia 30 czerwca 2017r. Starostwo Powiatowe w Węgrowie, aby spotkać się z władzami powiatu na czele ze Starostą Krzysztofem Fedorczykiem, Wicestarostą Haliną Ulińską, Członkami Zarządu Andrzejem Kruszewskim, Włodzimierzem Miszczakiem, Pawłem Stelmachem oraz Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Lidią Siuchtą.

Wśród składu delegacji słowackiej znaleźli się: Dyrektor Urzędu (Departamentu) Pracy, Spraw Społecznych i Rodziny w Nitrze podległego bezpośrednio Ministerstwu Pracy, Spraw Społecznych i Rodziny Marek Illéš, dyrektor Zespołu Szkół w Złotych Morawcach Zita Zahorska, koordynator regionalny do spraw realizacji praktyk zawodowych w szkołach średnich i zawodowych oraz współpracy z pracodawcami Marta Švecová, przedsiębiorca prowadzący praktyki zawodowe dla uczniów szkół średnich i zawodowych w regionie Nitriansky Kraj, nauczyciel zawodu Jozef Puhak.

Współpracę z tym regionem nawiązał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie poprzez wspólną realizację projektu w ramach Programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”, który był wdrażany od sierpnia 2010r. przez okres 2 lat. Wspólnie działania przyniosły korzyści i po zakończeniu projektu przygotowano następny wniosek aplikacyjny uzyskano środku finansowe z Unii Europejskiej na realizację kolejnego projektu tym razem w ramach Programu Comenius Regio. Przewidywał on współpracę między Powiatem Węgrowskim, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie a Okresnym Uradem Nitra, Zespołem Szkół Specjalnych w Złotych Morawcach i Szkołą Podstawową Specjalną w Hurbanowie. Wdrażanie projektu zakończyło się 31.12.2013r., ale współpraca między regionami nie została przerwana. Cały czas Powiat Węgrowski oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie utrzymują przyjacielskie relacje i prowadzą merytoryczną współpracę z zaprzyjaźnionymi instytucjami z regionu Nitrinsky Kraj.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.