WIELKI KONCERT SOLIDARNOŚCIOWY - POWIAT WĘGROWSKI DLA UKRAINY

powiatwegrowski.pl - Strona główna

WIELKI KONCERT SOLIDARNOŚCIOWY - POWIAT WĘGROWSKI DLA UKRAINY

Drukuj
(galeria: 1)

Z inicjatywy Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak w środę 6 kwietnia b.r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się „Wielki Koncert Solidarnościowy - Powiat Węgrowski dla Ukrainy”.

Koncert rozpoczął się występami uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, którzy zaprezentowali swoje talenty w śpiewie oraz tańcu. Jako pierwsi wystąpili członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Zawierucha” w Suicie Łowickiej.  Swoje niesamowite talenty wokalne zaprezentowały także uczennice I LO: Anastazja Żołnierzak, która wykonała piosenkę „Podaj rękę Ukrainie”  i Maja Szczepanik z piosenką Czesława Niemena „Dziwny Jest Ten Świat”. Następnie widzowie usłyszeli wiersz Anny Świrszczyńskiej „Niech policzą nasze trupy” w interpretacji Szymona Małyski. Serca publiczności poruszyło Ukraińskie rodzeństw: Vadym i Diana, którzy wykonali w formie tanecznej dramat wojenny. Zebrani obejrzeli również występy grupy tanecznej Avocado z udziałem Romana Kashulsky’ego i Vadyma Opanasiuka a także grupy Latino Fever. Finałową piosenką był utwór Chłopców z Placu Broni „Wolność kocham i rozumiem”.

Po zakończonych występach Starosta Węgrowski Ewa Besztak podziękowała młodym artystom i ich opiekunom za pełen wzruszń i emocji program słowno-muzyczny. Następnie widzowie wysłuchali wystąpienia Senator RP Marii Koc, która z powodu innych obowiązków służbowych nie mogła osobiście być obecna na koncercie. Pani Senator skierowała swoją wypowiedź do widzów za pośrednictwem nagrania video, dziękując wszystkim za ogromne serca podczas prowadzonych zbiórek na rzecz Ukrainy.

W drugiej części koncertu wystąpiła gwiazda wydarzenia - Pan Andrzej Rybiński.

Artysta w akompaniamencie syna, Kacpra Rybińskiego, wykonał takie utwory jak: „Już Ci Wybaczyłem”, „Pocieszanka”, „Mogłaś Małgoś” oraz „Pogoda Dla Bogaczy”. Oczywiście nie mogło się obyć bez utworu „Nie Liczę Godzin i Lat”, który artysta wykonał na zakończenie koncertu. Podczas bisu publiczność usłyszała piosenki „Czas Relaksu” oraz „Let’s Twist Again”.

Wicestarosta Marek Renik, z asystą członków Zespołu Pieśni i Tańca „Zawierucha”, podziękował Andrzejowi Rybińskiemu za występ. Po zakończonym koncercie można było zrobić pamiątkowe zdjęcia z artystą.

 

Organizatorem wydarzenia był Powiat Węgrowski we współpracy ze Stowarzyszeniem Klasztor Węgrów - Centrum Dialogu Kultur.

Honorowy Patronat nad koncertem objęła Senator RP Maria Koc.

 

  

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.