Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski z tytułem "Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego"

Zarząd Powiatu Węgrowskiego 4 października wręczył Wicewojewodzie Mazowieckiemu Sylwestrowi Dąbrowskiego akt nadania Tytułu Honorowego "Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego" wraz z symbolicznym pierścieniem.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak podziękowała Wicewojewodzie Dąbrowskiemu za bardzo dobrą współpracę na rzecz rozwoju powiatu oraz odczytała uzasadnienie przyznania Tytułu, w którym przeczytać możemy:

Pan Sylwester Dąbrowski to polski samorządowiec, leśniczy i działacz społeczny, od 2016 I Wicewojewoda Mazowiecki.

Pan Sylwester Dąbrowski od kilku lat aktywnie wspiera rozwój Powiatu Węgrowskiego poprzez swoją działalność polityczną i społeczną. Jako  Wicewojewoda Mazowiecki od czasu objęcia stanowiska w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, aktywnie wspiera lokalne samorządy z terenu Powiatu Węgrowskiego.

Dzięki uzyskanym dofinansowaniom z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Powiat Węgrowski zrealizował wiele inwestycji, wśród których dominowały inwestycje drogowe, z zakresu opieki zdrowotnej, infrastruktury rekreacyjno-sportowej i oświaty.

Pan Sylwester Dąbrowski bierze aktywny udział w wielu spotkaniach z przedstawicielami organizacji rządowych, pozarządowych a także z przedstawicielami lokalnych samorządów i przedsiębiorcami z terenu powiatu. Merytoryczne dyskusje i osobiste aktywne zaangażowanie Pana Wicewojewody umożliwiają pozyskiwanie realnej pomocy finansowej dla gmin i miast z terenu Powiatu Węgrowskiego.

Na terenie powiatu, w ramach środków z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zrealizowano m.in. przebudowy wielu dróg powiatowych, w tym dróg: Grabowiec – Stoczek, Klimowizna - Ruchna – Szaruty, Ogrodniki – Grabowiec, ul. Mickiewicza w Węgrowie, Sadowne - Morzyczyn wraz z rozbudową mostu na rowie Wielącz, Cierpięta - Grębków – Wyszków, rozbudowa ulic Żeromskiego, Polnej i Wieniawskiego w Węgrowie, Węgrów – Międzyleś, Miedzna – Poszewka, Miedzna – Tchórzowa, Wrotnów - Tchórzowa – Starawieś, Wierzbno - Grębków – Kopcie, Józefin (granica powiatu) - Chojeczno Sybilaki – Kopcie, Pogorzelec - Barchów w miejscowości Barchów, Wierzbno - Karczewiec na odcinku Krypy – Karczewiec.

Możliwość dofinansowania wydatków inwestycyjnych z projektów oferowanych przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki, znacznie wpływa na rozwój gospodarczy i społeczny naszego regionu.

Doceniając zasługi Pana Sylwestra Dąbrowskiego dla rozwoju Powiatu Węgrowskiego, Rada Powiatu Węgrowskiego w dniu 13 września 2021 roku nadała mu tytuł honorowy „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”.

W tym roku Tytuł Honorowy "Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego" otrzymali także: Ksiądz Prałat – Tadeusz Osiński, Prezes firmy Styropmin Sp. z o. o. – Michał Luba, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie Hanna Kasperowicz oraz Dyrektora SPZOZ w Węgrowie Artur Skóra.