Wernisaż wystawy „Prace konserwatorskie w węgrowskim klasztorze”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Wernisaż wystawy „Prace konserwatorskie w węgrowskim klasztorze”

Drukuj
(galeria: 1)

Wernisaż odbył się piątkowy wieczór (16.09.2022 r.). Wystawa podsumowuje wieloletnie prace rewitalizacyjne zabytkowego klasztoru. Goście którzy przybyli mogli podziwiać zmiany jakie zaszły, i ukazują zabytek w jego wyjątkowości. W wydarzeniu wzięła udział Starosta Ewa Besztak.

Obecnie jest to odrestaurowany wzorcowo wysokiej klasy zabytek, w którym największą uwagę skupia i zachwyca zwiedzających „Wirydarz” z oszklonym dachem, niezwykłą akustyką oraz wnętrzem. Warto też wspomnieć o miejscach noclegowych, które powstały na poddaszu klasztornym oraz Ekspozycji muzealnej rozlokowanej w podziemiach klasztoru.

Wystawę można oglądać w Klasztornym Wirydarzu. Podczas wernisażu goście mogli podziwiać odrestaurowaną 300-letnią szatę pogrzebową fundatora klasztoru Jana Dobrogosta Krasińskiego.

Wystawę ubogacił koncert „Odkryjemy miłość nieznaną...” w wykonaniu Weroniki Zdzieborskiej (wokal), Kaji Michałowicz (skrzypce) oraz Michała Witkowskiego (fortepian).

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Partnerem wydarzenia był Totalizator Sportowy.

 

Źródło: Facebook Centrum Dialogu Kultur

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.