Wernisaż tkanin ludowych w Łochowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Wernisaż tkanin ludowych w Łochowie

Drukuj
Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała Paniom za ich dorobek artystyczny. Od lewej Pani Katarzyna Bala, Pani Małgorzata Pepłowska i Pani Jadwiga Kresa. (galeria: 1)

30 września 2016 r. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyło się otwarcie wystawy „Tkaniny ludowe i artystyczne” twórczyń z powiatu węgrowskiego: Pań Jadwigi Kresy, Małgorzaty Pepłowskiej i Katarzyny Bali.

Pani Małgorzata Pepłowska jest znaną tkaczką tkaniny dwuosnowowej, wykonuje także prace z opłatka. Pani Jadwiga Kresa zajmuje się wykonywaniem gobelinów, wśród jej dzieł są tkaniny przedstawiające zabytki Węgrowa i okolic, a także pejzaże, motywy kwiatowe i abstrakcje. Gobeliny to także twórczość Pani Katarzyny Bali.

Na wernisaż przybyła Wicestarosta Halina Ulińska, która pogratulowała Paniom talentu, pasji i pracowitości i podziękowała za promocję naszego regionu. Podkreśliła to wręczając kompozycję pięknych wrzosów.

Wieczór otwarcia wystawy uświetnił koncert pt. „Jedna droga, moja Ed". Były to autorskie utwory muzyczne Arkadiusza Rogali z akompaniamentem gitary oraz kontrabasu Jacka Chomontowskiego.

(galeria: 2)
Gobelin "Krajobraz" w wykonaniu Pani Jadwigi Kresy (galeria: 3)
"Dusza" gobelin w wynonaniu Pani Jadwigi Kresy (galeria: 4)
Gobeliny w wykonaniu Pani Małgorzaty Pepłowskiej (galeria: 5)
"Konie na wybiegu" gobelin według projektu prof. Ludwika Maciąga w wykonaniu Pani Katarzyny Bala (galeria: 6)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 7)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.