Ważne stanowisko przyjęte przez Konwent Wójtów i Burmistrzów

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Ważne stanowisko przyjęte przez Konwent Wójtów i Burmistrzów

Drukuj
(galeria: 1)

6 lipca 2021 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbył się IX Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego, na którym przyjęto stanowisko w sprawie rządowego  programu dofinansowującego budowy dróg lokalnych.

Stanowisko przygotowane zostało we współpracy z Senator RP Marią Koc oraz Posłem na Sejm RP Maciejem Górskim i ma trafić na ręce Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Zostało podpisane przez przedstawicieli wszystkich gmin w powiecie węgrowskim. Nasi parlamentarzyści wraz z samorządowcami postulują wprowadzenie zmian w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg, dzięki którym szansę na modernizację uzyskają także mniejsze trakty gminne. Szczegółowa treść stanowiska do pobrania na dole artykułu.

Oprócz tego przedmiotem spotkania była także dalsza współpraca samorządowców w ramach utworzenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy Szpitalu Powiatowym w Węgrowie oraz wsparcie Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie w zakresie zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

(galeria: 2)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.