VI MAZOWIECKIE WOJEWÓDZKIE ZAWODY OSP W RATOWNICTWIE WODNYM I POWODZIOWYM

VI MAZOWIECKIE WOJEWÓDZKIE ZAWODY OSP W RATOWNICTWIE WODNYM I POWODZIOWYM

W dniu 16 czerwca br. nad Zalewem w Węgrowie, odbyły się VI Mazowieckie Wojewódzkie  Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. W zawodach udział wzięło 9 drużyn OSP z terenu województwa.

Celem zawodów było min. sprawdzenie poprzez współzawodnictwo umiejętności i sprawności Ochotniczych Straży Pożarnych na Mazowszu- tak niezbędnych w przypadku faktycznych działań.

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie, Komenda Powiatowa PSP w Węgrowie, Starostwo Powiatowe w Węgrowie oraz Urząd Miasta w Węgrowie.

W zawodach uczestniczyli min. przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie, Komendy Wojewódzkiej PSP, Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie, władze Miasta Węgrowa, przedstawiciele Rady Powiatu Węgrowskiego oraz Starostwa.

Drużyny OSP rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach:

1. Działania ratownicze na pomoście – rzuty ratownicze kołem i rzutką

2. Działania zabezpieczające na lądzie – budowa wału przeciwpowodziowego

3. Działania sprawnościowe na wodzie – manewrowanie łodzią wiosłową

Podczas wszystkich konkurencji uczestnicy wykazali się dużą sprawnością, jednak w klasyfikacji generalnej, najlepiej przygotowaną drużyną, okazała się OSP „Brzuza” . Drugie miejsce zajęła drużyna z OSP w Węgrowie „Węgrów II”, trzecie natomiast OSP „Kuligów”.

Klasyfikacja generalna poszczególnych drużyn przedstawia się następująco:

1 miejsce OSP Brzuza z wynikiem 39 pkt

2 miejsce OSP Węgrów II z wynikiem 30 pkt

3 miejsce OSP Kuligów z wynikiem 27 pkt

4 miejsce OSP Węgrów I z wynikiem 25 pkt

5 miejsce OSP Dziewule z wynikiem 23 pkt

6 miejsce OSP Ostrołęka z wynikiem 20 pkt

7 miejsce OSP Płońsk z wynikiem 16 pkt

8 miejsce OSP Długa Kościelna z wynikiem 14 pkt

9 miejsce OSP Słopsk z wynikiem 9 pkt

Nagrody rzeczowe oraz puchary zostały ufundowane przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Starostę Węgrowskiego, Burmistrza Miasta Węgrowa, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie oraz sponsorów. Zarząd Powiatu Węgrowskiego udzielił wsparcia finansowego na organizację ww. zawodów.  Dyplomy, nagrody rzeczowe i puchary wręczali: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego – Paweł Marchela, Burmistrz Miasta Węgrowa- Krzysztof Wyszogrodzki, , Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Antoni Tarczyński Prezes ZOP ZOSP RP - Ryszard Gajewski, Komendant PSP - Jarosław Soszyński oraz sponsorzy. Główną nagrodą był silnik zaburtowy do łodzi ufundowany przez firmę Nemes reprezentowaną przez właściciela Piotra Semeniuka.

Naczelnik WZK

W. Cichocki