Uroczystości w Kaliskach

Uroczystości w Kaliskach

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych w dniu 12 listopada 2018r. zorganizował w Kaliskach uroczystość z okazji 100. Rocznicy Odzyskania  przez Polskę Niepodległości, w których udział wzięli przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Starosta Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska i Członek Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski. W Pałacu Paderewskich w Julinie zgromadzonych gości powitał dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych Sylwester Chołast. Słowa do zebranych skierowali także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Ojców Odnowicieli Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas obchodów wręczono Marszałkowi pamiątkowe statuetki z okazji jubileuszy parków krajobrazowych: Nadbużańskiego, Kozienickiego i Chojnowskiego. Podziękowania otrzymała także Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Zgromadzeni wysłuchali referatu na temat polskich dróg do Niepodległości, który przedstawił dr Mirosław Roguski. Goście obejrzeli także nowo powstałe: Izbę Pamięci Heleny i Ignacego Jana Paderewskich i Centrum Edukacji Ekologicznej imienia Paderewskich.

Zrromadzonych na uroczystościach powitał dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych Sylwester Chołast (galeria: 2)
Wystąpienie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika (galeria: 5)
Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 6)
Referat wygłosił dr Mirosław Roguski (galeria: 12)