Uroczystości w Jerzyskach

Uroczystości w Jerzyskach

W Jerzyskach gm. Łochów dnia 20 sierpnia b.r. odbyły się uroczystości poświęcone 73. Rocznicy bitwy pod Jerzyskami oraz Święta Wojska Polskiego.

Obchody rozpoczęła polowa Msza Św. koncelebrowana przez Ks. Biskupa Antoniego Dydycza. Po wysłuchaniu Apelu Poległych przystąpiono do składnia kwiatów. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego okolicznościową wiązankę złożyli: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski i Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Michał Postek.

Na zakończenie uroczystości odbyła się rekonstrukcja Bitwy pod Jerzyskami w wykonaniu jedenastu grup rekonstrukcyjnych z całej Polski, którą w dniach 13-15 sierpnia 1944 r. stoczyli żołnierze AK i NSZ z wojskami niemieckimi.