Uroczystość związana z uczczeniem pamięci rodzin pochodzących z gminy Stoczek, które pomagały żydom podczas II wojny światowej

16 września br. w Stoczku, odbyła się uroczystość związana z uczczeniem pamięci rodzin pochodzących z gminy Stoczek, które pomagały żydom podczas 2 wojny światowej.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą święta w Kościele Parafialnym Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Stoczku. Po mszy wszyscy zebrani przeszli na plac, gdzie miały miejsca przemówienia oraz składanie kwiatów pod nowo odsłoniętym pomnikiem ku pamięci rodzin z gminy Stoczek pomagających żydom podczas II wś.

Hołd przez złożenie kwiatów oddali: Senator RP Maciej Górski, Poseł na Sejm RP Maria Koc oraz Starosta Węgrowski Ewa Besztak.