powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uroczystość w Międzylesiu

Drukuj
Uroczyste przecięcie wstęgi podczas otwarcia przebudowanej drogi (galeria: 1)

W miejscowości Międzyleś gmina Miedzna dnia 5 czerwca 2017r. odbyła się uroczystość otwarcia przebudowanej drogi powiatowej i poświęcenie kapliczki. Na uroczystość oprócz bardzo wielu mieszkańców Międzylesia i okolicznych wsi przybyli: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Pani Ewa Orzełowska, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta, członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski i Włodzimierz Miszczak, Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Rolnictwa, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Międzyleś, a zarazem Sołtys Międzylesia Marek Matusik, radny Krzysztof Onaszkiewicz, radni Rady Gminy Miedzna na czele z Przewodniczącym Antonim Wiśniewskim, sekretarz Gminy Miedzna Anna Gorczyca, Skarbnik Jolanta Ołtusek, dyrektor Biura Posła Marka Swickiego Andrzej Sarna, Prezes Firmy „Mikst” Waldemar Sitek, historyk w I LO w Węgrowie Mariusz Szczupak, członkowie Rady Sołeckiej i Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Międzyleś, Prezes GS-u Dariusz Boratyński, Prezes Firmy Certus Arkadiusz Barbachowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Wieczorek i inni zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. koncelebrowana w Kaplicy w Międzylesiu pod przewodnictwem Proboszcza Parafii w Miedznie Ks. Jarosława Górskiego. Następnie prowadząca uroczystość Wicestarosta Halina Ulińska po przywitaniu gości poprosiła Starostę Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka o scharakteryzowanie inwestycji.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła: 794 743,15zł brutto, w tym

- środki finansowe z budżetu Powiatu Węgrowskiego: 558 338,15zł brutto;

- środki finansowe z budżetu Gminy Miedzna 236 405,00zł brutto.

Zakres robót obejmował wykonanie przebudowy 2,246 km drogi.

Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych „MIKST” Sp. z o.o.

Starosta przedstawił także wykaz zrealizowanych w latach 2014 – 2017 inwestycji w gminie Miedzna

Ogółem lata 2014 – 2017: 1 808 860,17zł

Środki Powiatu: 1 304 883,39zł

Środki Gminy Miedzna: 503 976,78zł

Po poświęceniu drogi i kapliczki przez Ks. Proboszcza Jarosława Górskiego odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi. Odrestaurowaniem Kapliczki zajął się Prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Międzyleś Marek Matusik pozyskując pieniądze z Powiatu Węgrowskiego, Gminy Miedzna i funduszy zewnętrznych. Nauczyciel historii w I LO w Węgrowie Mariusz Szczupak sięgając do tekstów źródłowych opracował i przedstawił historię powstania kapliczki. Sołtys Wsi Międzyleś Marek Matusik podziękował za pomoc w organizacji uroczystości zapraszając na wspólny obiad w miejscowej świetlicy OSP.

 

Odrestaurowana Kapliczka w Międzylesiu (galeria: 2)
(galeria: 3)
Wicestarosta Halina Ulińska prowadziła uroczystość (galeria: 4)
Wystąpienie Wicemarszałek Ewy Orzełowskiej (galeria: 5)
Wystąpienie Starosty Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 6)
Wystąpienie Sołtysa Marka Matusika (galeria: 7)
(galeria: 8)
Drogę i Kapliczkę poświęcił Ks. Proboszcz Jarosław Górski (galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
Wystąpienie Skeretarz UG Miedzna Anny Gorczycy (galeria: 19)
Historię Kapliczki przedstawił nauczyciel I LO w Węgrowie Mariusz Szczupak (galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.