Uroczystość otwarcia Żłobka Miejskiego w Węgrowie

Uroczystość otwarcia Żłobka Miejskiego w Węgrowie

Starosta Węgrowski Ewa Besztak w dniu 14 czerwca b.r.. wzięła udział w uroczystym otwarciu Żłobka Miejskiego w Węgrowie. Nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza, do której uczęszcza 32 dzieci, mieści się przy ul. Szamoty.

Na uroczystość przybyli m.in.: Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Wiceburmistrz Halina Ulińska, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Kierownik delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, dyrektor biura Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc Michał Piotrowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Zofia Paczóska wraz z radnymi, były Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, proboszczowie węgrowskich parafii – ks. Romuald Kosk i ks. Andrzej Falkowski, zaproszeni goście oraz rodzice z maluszkami, które uczęszczają do placówki. Gości witała dyrektor żłobka Elwira Rutkowska. Uroczystość uświetniły występy artystyczne dzieci z Przedszkola nr 3  im. Marii Konopnickiej w Węgrowie.

Starosta Ewa Besztak pogratulowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania placówki a dzieciom życzyła, aby czuły się tutaj swobodnie i z radością spędzały czas.

Miasto Węgrów na utworzenie Żłobka pozyskało 960 tys. zł., z czego 25.600 zł. na funkcjonowanie miejsc w żłobku w 2019 roku z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „MALUCH+” .

Foto: Urząd Miejski w Węgrowie