Uroczystość odsłonięcia tablicy Lecha Kaczyńskiego

Uroczystość odsłonięcia tablicy Lecha Kaczyńskiego

Poświęcenie tablicy przez Ks. Biskupa dr Antoniego Dydycza (galeria: 1)

W niedzielę, 9 kwietnia 2017 r. w Kościele pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej osobę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego. Rozpoczęła je msza św. z udziałem Ks. Biskupa dr Antoniego Pacyfika Dydycza i proboszcza Ks. dr Romualda Koska, po zakończeniu której przystąpiono do jej odsłonięcia. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Wicestarosta Halina Ulińska.

Organizatorami uroczystości w Klasztorze była obecna na uroczystości Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz Węgrowski Klub Gazety Polskiej.

Po południu, w Sali Konferencyjnej Węgrowskiego Ośrodka Kultury zainteresowani mogli obejrzeć prezentację Filmu Joanny Lichockiej „Prezydent”.

Odsłonięcie tablicy (galeria: 2)
Msza Św. (galeria: 3)