Uroczyste poświęcenie sztandaru w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychwawczym w Węgrowie

15 września 2022 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kornela Makuszyńskiego w Węgrowie odbyło się uroczyste poświecenie sztandaru placówki.

W wydarzeniu uczestniczyli wyjątkowi goście m.in.: Jego Ekscelencja ks. Bp dr Piotr Sawczuk, sekretarz Biskupa ks. Marcin Szymanik, Dziekan Węgrowski ks. Prałat Leszek Gardziński, Proboszcz Parafii św. Ojca Pio w Węgrowie ks. Andrzej Falkowski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Sekretarz Powiatu Marzena Gromek i przedstawiciel Rady Parafialnej w Węgrowie Jacek Antoński.

W homilii wygłoszonej do zebranych Ksiądz Biskup zwrócił szczególną uwagę na wartość i symbolikę sztandaru, który wraz z godłem i hymnem szkoły to najważniejsze symbole dla każdej placówki edukacyjnej. Sztandar szkolny jest prezentowany podczas uroczystości oraz na zaproszenie innych instytucji i szkół. To niewątpliwie symbol nadający ogromną rangę i prestiż wydarzeniom, jakie mają miejsce w każdej szkole.

Dyrektor Hanna Kasperowicz podziękowała za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia wszystkim darczyńcom. Po krótkiej przedmowie przystąpiono do symbolicznego wbicia gwoździ oraz aktu przekazania sztandaru na ręce pani dyrektor.

Po poświęceniu sztandaru przez Księdza Biskupa nastąpiło przejęcie go przez uczniów reprezentujących poczet sztandarowy, którzy uroczyście ślubowali: „W imieniu wszystkich uczniów przyjmując ten sztandar ślubujemy otaczać go dobrą czcią i dbać o to by właściwym postępowaniem i nauką pracować na dobre imię szkoły i naszej ojczyzny”.

Po części oficjalnej uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przedstawili krótką historię życia swojego patrona oraz odbyła się część artystyczna.