Uroczyste otwarcie ul. Mickiewicza w Węgrowie

Uroczyste otwarcie ul. Mickiewicza w Węgrowie

Uroczyste przecięcie wstęgi (galeria: 1)

Dnia 9 października 2018r. uroczyście oddano do użytku przebudowaną i rozbudowaną ul. Mickiewicza w Węgrowie. Zadanie inwestycyjne p.n. ,,Rozwój infrastruktury drogowej na terenie powiatu węgrowskiego poprzez rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej ul. Mickiewicza w Węgrowie”, realizowano w ramach ,,Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019”. Wykonana inwestycja miała na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Węgrowskiego (ulica przebiega w newralgicznym miejscu, gdzie natężenie ruchu samochodowego jest bardzo duże – przy ulicy znajduje się m.in. Dworzec PKS, parking galerii handlowej, Węgrowski Ośrodek Kultury, I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie, ośrodek zdrowia SPZOZ, Urząd Gminy Liw, Bazylika Mniejsza).

Uroczystość prowadziła Wicestarosta Halina Ulińska, która powitała zebranych i przedstawiła historię projektu i realizacji inwestycji. Głos zabrali także: Starosta Krzysztof Fedorczyk, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego Marek Renik i Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki. Przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Krzysztof  Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Prezes Przedsiębiorstwa MIKST Waldemar Sitek, kierownik budowy inż. Łukasz Stolc, projektant i inspektor nadzoru inż. Marek Sadłowski, Pan Andrzej Niszcz, Pan Robert Marczak, Pan Marek Karski (podwykonawca w zakresie robót brukarskich), Daniel Chromiński Firma ELMO, Pan Jerzy Rudnik

Inwestycja została sfinansowana ze środków:  budżetu państwa w ramach PRGiPID – 1 097 134,00 zł; budżetu   Powiatu Węgrowskiego – 971 917,43 zł; budżetu Miasta Węgrów – 600 000,00 zł.

Planując tę inwestycję należało uwzględnić także projekty infrastruktury tj. kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wodociągu, sieci gazowej, sieci telekomunikacyjnej i sieci elektrycznej. Powiat Węgrowski nie miał własnego terenu pod budowę ronda dlatego zwrócono się do parafii Bazyliki, SPZOZ-u i WOK-u o przekazanie terenów pod jego budowę, co zostało przychylnie rozpatrzone. Powiat Węgrowski nie był też właścicielem chodników przy dawnym dworcu PKS. Obecnie właścicielami są Pan Andrzej Niszcz i Robert Marczak, którzy na prośbę Starostwa z własnych funduszy wykonali chodnik przed swoimi posesjami a Pan Andrzej Niszcz zwęził schody przed sklepem, co wpłynęło na poszerzenie chodnika. Te działania wpłynęły na właściwą realizację inwestycji.

Łączna długość odcinka drogi powiatowej, objętego inwestycją: 499,50 mb. W ramach niniejszej inwestycji wykonane zostało: rondo, wymieniono nawierzchnię chodników, zwiększono o ponad 50 ilość miejsc parkingowych, obecnie są 102 miejsca parkingowe, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Nowo wybudowane rondo na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i ul. Zwycięstwa, będzie służyło zmniejszeniu kolizyjności i zwiększeniu przepustowości ruchu samochodowego w tym rejonie. Przebudowa wpłynęła również na poprawę estetyki miasta.

Uroczystość prowadziła Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska (galeria: 2)
Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 3)
Wystąpienie Kierownika Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marka Renika (galeria: 4)
Wystąpienie Burmistrza Węgrowa Krzysztofa Wyszogrodzkiego (galeria: 5)