Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Milew (granica powiatu) - Trzebucza - Kózki w miejscowości Trzebucza

14 lutego odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 2252W Milew (granica powiatu) – Trzebucza – Kózki w miejscowości Trzebucza. Wysłużoną drogę żwirową zastąpiła asfaltowa nawierzchnia.

W uroczystości udział wzięli: Poseł Maciej Górski, Członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Przewodniczący Rady Gminy Grębków Ireneusz Kowalski i Wiceprzewodniczący Leszek Duszak, Członkowie Zarządu Powiatu Tadeusz Kot i Włodzimierz Miszczak, Radny Rady Powiatu Łukasz Komorowski, Inspektor nadzoru Jacek Księżopolski, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Węgrowie Marcin Gąsiorek i z-ca dyrektora Michał Włodarek, pracownicy Urzędu Gminy Grębków i Starostwa Powiatowego w Węgrowie, a także mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Drogę poświęcili: Proboszcz Parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Żarnówce ks. Tadeusz Ratajczyk i Proboszcz Parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie ks. kanonik Marek Zalewski.

W ramach prac wykonano: podbudowę z kruszywa łamanego, podłoże ulepszone z kruszywa naturalnego stabilizowanego cementem, dwie warstwy nawierzchni: warstwę ścieralną – masa mineralno – asfaltowa i warstwę wiążącą – masa mineralno – asfaltowa, obustronne pobocza z kruszywa, oznakowanie pionowe, montaż barier energochłonnych, zjazdy do nieruchomości z betonowej kostki brukowej wraz z przepustami z rur a także oczyszczenie rowów z namułu i gruntu wraz z profilowaniem dna i skarp.

Inwestycja realizowana była w dwóch etapach.

ETAP 1: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2252W Milew (granica powiatu) – Trzebucza – Kózki w miejscowości Trzebucza km 0+970 – 1+243”

Ogólna wartość zadania -  383 178,81 zł, z czego:

środki z budżetu Województwa Mazowieckiego – 100 000,00 zł

środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 141 589,81 zł

środki z budżetu Gminy Grębków – 141 589,00 zł

ETAP 2: „Modernizacja drogi powiatowej nr 2252W Milew (granica powiatu) – Trzebucza – Kózki km 1+243 do km 1+583, długość odcinka 0,34 km”

Ogólna wartość zadania - 159 753,63 zł, z czego:

środki z budżetu Gminy Grębków - 80 184,38 zł

środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego - 79 569,25 zł

Wykonawcą robót była firma P.W. Wikrusz Adam Witkowski.