Uroczyste otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej

Uroczyste otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej

W Szpitalu w Węgrowie, dnia 2 października b.r. odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej pracowni z tomografem komputerowym.

Sprzęt został zakupiony m.in. dzięki finansowemu wsparciu z funduszy europejskich w ramach projektu „Poprawa jakości świadczeń zdrowotnych SPZOZ w Węgrowie poprzez doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny”. W ramach projektu węgrowski szpital zakupił także nowy aparat USG oraz wyposażenie do pracowni endoskopowej.

Po obejrzeniu zmodernizowanych pracowni i nowego wyposażenia, zebrani uczestniczyli w konferencji dotyczącej podsumowania projektów dofinansowanych z UE przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Gospodarz spotkania – dyrektor węgrowskiego SP ZOZ Artur Skóra opowiedział o zakrojonym na szeroką skalę programie inwestycyjnym realizowanym przez szpital m.in. o: kompleksowej termomodernizacji szpitala (ramach tego projektu wspartego finansowo przez NFOŚiGW zmodernizowano szpitalną kotłownię wymieniając piece węglowe na gazowe i olejowe, ocieplono budynek, wymieniono sieć co i wodną oraz oświetlenie wymienionego na ledowe). Szpital ma w planach także zamontowanie paneli fotowoltaicznych wytwarzających energię elektryczną.

W uroczystości udział wzięli m.in. Posłowie na Sejm RP Daniel Milewski i Czesław Mroczek, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik wraz z Członkami Zarządu Powiatu: Tadeuszem Kotem, Arturem Lisem i Radnymi, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i Wiceburmistrz Halina Ulińska, przedstawiciele samorządów gminnych oraz zaproszeni goście. Zmodernizowaną pracownię i nowy tomograf poświęcił kapelan szpitala ks. Jacek Wentczuk. Wstęgę przecięli: poseł Czesław Mroczek, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, starosta Ewa Besztak, poseł Daniel Milewski oraz dyrektor Artur Skóra.

Wydarzenie to zbiegło się z jubileuszem 35-lecia pracy dyrektora węgrowskiego SPZOZ Artura Skóry. Przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik i Członkowie Zarządu Powiatu Artur Lis i Tadeusz Kot podziekowali dyrektorowi za zaangażowanie wkładane w wykonywanie obowiązków służbowych a przede wszystkim za poświęcenie i oddanie dla pacjentów.