Uroczyste otwarcie nowoczesnej pracowni biologicznej w I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie

8 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie została uroczyście otwarta nowoczesna pracownia biologiczna sfinansowana przez WFOŚiGW i Powiat Węgrowski.

W wydarzeniu udział wzięli: Poseł na Sejm Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydział zamiejscowy w Siedlcach Pani Agnieszka Kiljańczyk i dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego  im. Adama Mickiewicza w Węgrowie Pani Ewa Dmowska wraz z przedstawicielami kadry pedagogicznej i społeczności uczniowskiej.

W ramach zadania zakupiono:

1. Meble do wyposażenia pracowni: stoliki, biurko dla nauczyciela z zintegrowanym monitorem dotykowym, krzesła, stoliki pod mikroskopy, szafy.
  2. Pomoce dydaktyczne: mikroskopy, tablica interaktywna, Energia odnawialna - pakiet z czujnikami (bezprzewodowy czujnik temperatury, bezprzewodowy czujnik pogody z GPS), akcesoria do czujnika pogody, bezprzewodowy czujnik światła, program do obsługi czujników i doświadczeń - licencja bezterminowa na wszystkie komputery w placówce; zestaw czujników ŚRODOWISKO (bezprzewodowa, cyfrowa stacja pogody z akcesoriami; bezprzewodowy czujnik temperatury; bezprzewodowy czujnik konduktywności), bezprzewodowy czujnik CO2, solarny konik polny, auto napędzane wodą.

Wartość zadania: 83 303,50 zł, z czego:

środki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 74 973,15 zł

środki własne Powiatu Węgrowskiego – 8 330,35 zł