Uroczyste oddanie do użytku drogi w Baczkach

Uroczyste oddanie do użytku drogi w Baczkach

W dniu 26 stycznia 2017 roku miało miejsce uroczyste oddanie do użytku zmodernizowanej drogi powiatowej w Baczkach (gm. Łochów). W otwarciu uczestniczyli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska, Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk, Radni Rady Powiatu Węgrowskiego, Przewodniczący Rady Miejskiej Łochowa Andrzej Suchenek wraz z członkami Rady, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Grębków Bogusław Doliński, Zastępca Wójta Gminy Stoczek Sylwia Tryc, Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka, sołtys wsi Baczki, proboszcz parafii Kamionna i mieszkańcy Baczek.

Modernizacja drogi w Baczkach dotyczyła  położenia nowej nawierzchni, wykonania oznakowania pionowego i poziomego, budowy zjazdów indywidualnych i publicznych, wykonania chodnika z zamontowaniem balustrad ochronnych. Ważnym punktem poprawiającym bezpieczeństwo było także przebudowanie skrzyżowania z drogą gminną i wykonanie przejścia dla pieszych. Inwestycja skróciła czas dojazdu do remizy OSP w Baczkach.

Całkowita wartość operacji wyniosła 1 453 481,80 zł brutto.

Finansowanie operacji:

• środki EFRROW – 904 548,00 zł brutto,
  • środki Powiatu Węgrowskiego – 274 466,63 zł brutto,
  • środki partnera Gminy Łochów – 274 466,62 zł brutto.