Uroczyste obchody 159. rocznicy Bitwy pod Węgrowem

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uroczyste obchody 159. rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Drukuj
(galeria: 1)

W niedzielę 6 lutego odbyła się uroczystość z okazji 159. rocznicy jednej z największych bitew powstania styczniowego. Obchody rozpoczęła msza święta w intencji poległych powstańców odprawiana przez ks. prał. Leszka Gardzińskiego w Bazylice Mniejszej. Po mszy uczestnicy udali się pod symboliczny kamień pomnik gdzie w asyście wojskowej Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz orkiestry wojskowej zostały złożone wieńce na pamiątkę poległych bohaterów.

Pod pomnikiem uroczystość rozpoczął hymn narodowy następnie o przemówiania zostali poproszeni: Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Czesław Mroczek oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Następnie ks. prał. Leszek Gardziński poprowadził modlitwę za poległych.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tym wydarzeniu reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz.

W tym roku zgodnie z wieloletnią tradycją węgrowskiego hufca harcerskiego dwie druhny: Lena Szczygielska i Wiktoria Szczepanik złożyły przyrzeczenia harcerskie.

Na zakończenie uroczystości został poprowadzony apel pamięci poprzedzający salwę honorową, po której zebrane delegacje złożyły wiązanki pod pominkiem. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego wieńiec złożył Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz. 

 

Cześć i chwała bohaterom.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.