Uroczysta Sesja. Nadanie tytułów honorowych „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”

Starosta Węgrowski  Krzysztof Fedorczyk i Prezydium Rady Powiatu Węgrowskiego, Wiceprzewodnicząca Lidia Siuchta, Przewodniczący Zygmunt Orłowski i Wiceprzewodniczący Paweł Marchela (galeria: 1)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie 14 października 2015 roku odbyła się X Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego, podczas której poza ustalonym porządkiem obrad, zostały wręczone tytuły honorowe „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”. Akty nadania tytułu wraz z  pierścieniami przekazali na ręce zasłużonych- Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Zygmunt Orłowski oraz Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk. W tym roku otrzymali je:  Zbigniew Jerzy Krzyżanowski- wybitny trener, szef szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Mirosław Zygmunt Roguski- doktor nauk humanistycznych, autor  licznych publikacji naukowych i popularnych poświęconych historii, kulturze i zabytkom powiatu węgrowskiego i Władysław Mieczysław Grochowski– prezes Firmy „Arche”, właściciel Zespołu Parkowo-Pałacowego w Łochowie.  Po odebraniu odznaczeń wyróżnieni mieli możliwość zabrania głosu. W trakcie swojego wystąpienia Zbigniew Krzyżanowski wręczył w podziękowaniu Staroście Węgrowskiemu medal za działania związane ze wspieraniem sportu. Następnie Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska i Naczelnik Wydziału Środowiska, Budownictwa i Rolnictwa Bożena Gierej przekazali podziękowania Państwu Małgorzacie i Piotrowi Duszak za reprezentowanie Powiatu Węgrowskiego na Dożynkach Wojewódzkich oraz paniom: Iwonie Patoka, Danucie Pękała, Zofii Plewka i Renacie Więch za przygotowanie wieńca dożynkowego na Mazowieckie Dożynki.  Uroczystość uświetnili Zuzanna Chrupek uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie i zarazem uczennica Szkoły Muzycznej II° w Siedlcach oraz Krzysztof Rumocki uczeń Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Wegowie pięknym koncertem na fortepian.

Zarząd Powiatu, Radni Rady Powiatu Węgrowskiego podczas uroczystej Sesji (galeria: 2)
Poczet Sztandarowy Starostwa Powiatowego w Węgrowie (galeria: 3)
Starosta Węgrowski  Krzysztof Fedorczyk i Przewodniczący RAdy Powiatu Węgrowskiego Zygmunt Orłowski wręczają Tytuł i pierścień Panu Zbigniewowi Krzyżanowskiemu (galeria: 4)
Starosta Węgrowski  Krzysztof Fedorczyk i Przewodniczący RAdy Powiatu Węgrowskiego Zygmunt Orłowski wręczają Tytuł i pierścień Panu Władysławowi Grochowskiemu (galeria: 5)