Uczniowie Technikum Elektrycznego na farmie wiatrowej

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uczniowie Technikum Elektrycznego na farmie wiatrowej

Drukuj
Uczniowie techniku elektrycznego wraz z nauczycielami pod jednym z wiatraków. (galeria: 1)

Uczniowie Technikum Elektrycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie wraz z nauczycielami przedmiotów elektrycznych zostali zaproszeni do zwiedzenia najnowocześniejszej w Polsce farmy wiatrowej, która znajduje się na terenie gminy Korytnica. Farma składa się z 25 turbin o mocy 3,3 MVA każda. Unikatową okazją było ponadto zwiedzenie rozdzielnicy napowietrzno - kablowej 110 kV. 

Z farmą wiatrową i rozdzielnicą zapoznawali uczniów przedstawiciele firmy GEO Renewables Michał Zaklukiewicz i Maciej Piotrowski, którzy profesjonalnie omówili funkcjonowanie, technologię i budowę tych obiektów.

Uczniowie szczegółowo zapoznali się z możliwościami użycia potencjału wiatru, jako źródła czystej i niewyczerpanej energii, a także z aspektami wykorzystania elektrowni wiatrowych.

Wycieczka uczniów Technikum Elektrycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie na farmę wiatrową. (galeria: 2)
Zwiedzanie  farmy wiatrowej. (galeria: 3)
Jeden z wiatraków w gminie Korytnica (galeria: 4)
Rozdzielnia w Pniewniku. (galeria: 5)
Rozdzielnia w Pniewniku (galeria: 6)
Uczniowie Technikum Elektrycznego  w rozdzielni w Pniewniku w obrębie inwestycji farmy wiatrowej w Korytnicy. (galeria: 7)
Oprowadzający wieczkę przedstawiciele firmy GEO Renewables Michał Zaklukiewicz i Maciej Piotrowski. (galeria: 8)
Po wycieczce uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek do restauracji „U Ojdanów” w Węgrowie (galeria: 9)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.