Uczeń SOSW laureatem konkursu Wojewody Mazowieckiego

Uczeń SOSW laureatem konkursu Wojewody Mazowieckiego

Kacper Siatkowski, uczeń węgrowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, zwyciężył w konkursie Wojewody Mazowieckiego na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego w tym wydarzeniu reprezentowali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 25 lutego w sali gimnastycznej SOSW. Wychowanek Agnieszki Ściechowskiej odebrał upominki z rąk Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego oraz Kierownika delegatury MUW w Siedlcach Anny Kaszuby.

Na tę okoliczność uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali interesującą oprawę artystyczną. Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski był pod wrażeniem tak prężnie działającej placówki, pogratulował zwycięzcy talentu oraz podziękował występującym za to, że zaprezentowali swoje umiejętności.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak także złożyła gratulacje laureatowi konkursu podkreślając, że to wspaniałe święto dla całej szkoły. Zaznaczyła, że SOSW to jedna z największych i najprężniej działających tego typu placówek w województwie mazowieckim, ale mimo to borykająca się z dużymi problemami w zakresie infrastrukturalnym. Zadeklarowała, że jako Starosta Węgrowski dołoży wszelkich starań, aby poprawić warunki placówki.

Na zakończenie spotkania dyrektor ośrodka Hanna Kasperowicz oprowadziła gości, prezentując możliwości placówki i przedstawiając zakres działalności.

W ramach konkursu kartka przygotowana przez Kacpra Siatkowskiego z życzeniami Wojewody trafiła do najważniejszych osób w państwie.