Trwają zaawansowane prace na ul. Żeromskiego w Węgrowie

Trwają zaawansowane prace na ul. Żeromskiego w Węgrowie

Prace na ulicy Żeromskiego w Węgrowie toczą się na dwóch odcinkach stanowiących dwa etapy inwestycji. Łączna wartość inwestycji, wraz z przebudową ul. Wieniawskiego i ul. Polnej to aż 8 703 565,29 zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych i jest realizowana przez Powiat Węgrowski we współpracy z Miastem Węgrów.

Na odcinku od ronda do ul. Rynkowej wykonano rondo na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego, Polnej i Podlaskiej. Na pozostałym odcinku sfrezowano nawierzchnię, trwają roboty ziemne, budowany jest kanał deszczowy. Przebudowywane są urządzenia kolidujące. Wykonano część robót brukarskich (zatoki postojowe).

Z kolei na odcinku w stronę mostu na rzece Liwiec wykonano roboty przygotowawcze, wycięto kolidujące drzewa, sfrezowano starą nawierzchnię, trwają roboty przygotowawcze pod ciąg pieszo – rowerowy oraz parkingi po stronie lewej.