Trwają multimedialne pokazy wystawy Iskry Niepodległej

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Trwają multimedialne pokazy wystawy Iskry Niepodległej

Drukuj
(galeria: 1)

25 sierpnia Starosta Węgrowski Ewa Besztak wspólnie z jedną z grup zwiedzających obejrzała mobilne widowisko edukacyjne ISKRY NIEPODLEGŁEJ. Wystawa, która została przygotowana przez Biuro „Niepodległa” prezentuje postaci wybitnych Polek i Polaków, którzy w XIX, XX i XXI wieku zmieniali świat.

Około 20 minutowy multimedialny spektakl prezentowany jest w nowoczesnej ciężarówce “Iskry Niepodległej” i przedstawia w pigułce największych Polaków i ich osiągnięcia od odzyskania niepodległości w 1918 roku.

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla odbiorcy niezapomniane doświadczenie działające na zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu, mogą być inspiracją dla każdego.

Dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano oryginalną muzykę, a razem tworzą one spójny spektakl. Narratorem prowadzącym odbiorców drogą polskich dokonań jest wykreowany cyfrowy byt. Podczas tworzenia spektaklu wykorzystano także nowoczesne narzędzia, jak mobilny ekran transparentny czy obrazy wykreowane przez sztuczną inteligencję.

Multimedialne efekty wizualne w przenoszą widzów w przeszłość a za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentowane są fakty i postacie tworzące niesamowitą opowieść o potencjale polskiej wspólnoty.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością (do pobrania , która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce, w tym Powiat Węgrowski.

Tych, którzy nie odwiedzili jeszczewystawy znajdującej się w oznaczonej naczepie na Rynku Mariackim w Węgrowie – zachęcamy do przybycia!

Wystawa będzie czynna jeszcze dziś 25.08. do godz. 18.00 i jutro 26.08. (sobota) w godz. 10.00 – 16.00.

 Zwiedzanie jest całkowicie bezpłatne!

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.