TRADYCJA GMINY MIEDZNA „UCZTA PIEROGOWA”

TRADYCJA GMINY MIEDZNA „UCZTA PIEROGOWA”

Nagrodzeni w konkursie po wręczeniu nagród przez wicestarostę Halinę Ulińską (galeria: 1)

Po raz szósty odbyła się 26.07.2015r. Organizatorem było Stowarzyszenie „Skarbiec”
w Miedznie. Patronat honorowy objęli: Starosta Węgrowski, Wójt Gminy Miedzna, Gimnazjum

w Miedznie, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Miedznie, Zespół MIRAGE.
Nad całością festynu czuwała zastępca prezesa Stowarzyszenia - Sołtys Ewa Chomżyńska.

Podczas uroczystości odbył się konkurs  na najsmaczniejsze pierogi przygotowane przez miejscowe gospodynie. 13-osobowa komisja pod przewodnictwem wicestarosty Haliny Ulińskiej oceniała przygotowanie i smak pierogów, przyznając następujące miejsca:
I – Pani Jadwiga Kozak,
II – Teresa Onaszkiewicz,
III -  Katarzyna Supeł.
Wyróżnienia:
Pani Krystyna Kalisz,
Stowarzyszenie „Skarbiec”,
Pani Krystyna Wojewódzka.
Starostwo Powiatowe w Węgrowie ufundowało nagrody na trzy pierwsze miejsca,  które wręczyła wicestarosta Halina Ulińska. Festyn „Uczta pierogowa” jest cennym przedsięwzięciem integrującym lokalną społeczność.