Tarcza Antykryzysowa w powiecie węgrowskim

Tarcza Antykryzysowa w powiecie węgrowskim

Od 2 kwietnia w Powiatowym Urzędzie Pracy składać można było wnioski na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Do 16 kwietnia wpłynęło 141 wniosków, z czego 60 zostało rozpatrzonych pozytywnie na łączną kwotę 300 tys. zł. Znaczna część wniosków zawiera błędy lub są niekompletne. Powiatowy Urząd Pracy na bieżąco kontaktuje się z wnioskodawcami i uzupełnia braki.

Od poniedziałku 20 kwietnia Powiatowy Urząd Pracy ogłosił nabór na pozostałe formy pomocy przewidziane w tarczy antykryzysowej takie jak: dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników; dofinansowanie części kosztów pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorcy, małego i średniego przedsiębiorcy.

Obecnie Powiat Węgrowski dysponuje kwotą 3 mln zł na realizację założeń Tarczy Antykryzysowej przez Powiatowy Urząd Pracy. Limit będzie zwiększany wraz ze zgłaszanymi potrzebami.

Wnioski można pobrać poprzez stronę wegrow.praca.gov.pl, a szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (25) 792 0270 w. 211.

Elementy Tarczy Antykryzysowej są realizowane również przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Firmy mogą otrzymać umorzenie składek ZUS, świadczenie postojowe oraz odstąpienia od pobierania odsetek za zwłokę dla należności za okres od stycznia 2020 r.

Fot. PAP