„Szóstki piłkarskie na piątkę”

„Szóstki piłkarskie na piątkę”

Na przełomie września i października na węgrowskim Orliku odbyły się zawody w 6-stkach piłkarskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ujętych w kalendarzu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego na rok szkolny 2021/2022.

Podczas pięciu piłkarskich dni w zmaganiach udział wzięło 34 drużyny ze szkół z terenu powiatu węgrowskiego, które rywalizowały w trzech kategoriach: klasy V-VI; klasy VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe. Zarówno drużyny dziewczęce jak i chłopców liczyły po sześć osób. W zależności od liczby szkół zgłoszonych do poszczególnych kategorii, zostały one podzielone na grupy - rozgrywając mecze każdy z każdym. Dlatego w większości kategorii rozegrano mecze finałowe między zwycięzcami grup. Celem zawodów była popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz wyłonienie najlepszych drużyn do etapu regionalnego w Siedlcach.

Po rozegraniu wszystkich meczów, dla najlepszych szkół z poszczególnych kategorii wręczono okolicznościowe medale a najlepsza drużyna otrzymała z rąk Przewodniczącego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Węgrowie, Jana Tempczyka pamiątkowy puchar.

Zawody zorganizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Węgrowie przy aktywnym udziale nauczycieli wychowania fizycznego. Realizacja współzawodnictwa sportowego szkół w najpopularniejszej dyscyplinie sportowej, jaką jest piłka nożna nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe udzielone przez Samorząd Powiatu Węgrowskiego - obejmujące całość kosztów zadania.

dziewczęta – klasy V-VI

1. SP w Wyszkowie