„Szkoły prowadzone przez Powiat Węgrowski w nowym systemie oświaty” - konferencja

powiatwegrowski.pl - Strona główna

„Szkoły prowadzone przez Powiat Węgrowski w nowym systemie oświaty” - konferencja

Drukuj
Konferencja (galeria: 1)

Dnia 9 lutego 2017 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się konferencja na temat „Szkoły prowadzone przez Powiat Węgrowski w nowym systemie oświaty”. Na zaproszenie Wicestarosty Haliny Ulińskiej do siedziby Starostwa przybyli pracownicy Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie: Dyrektor Adam Skup, starszy wizytator Hanna Bolesta, starszy wizytator Barbara Radman i starszy specjalista Agnieszka Jankowska, którzy omówili zmiany w systemie oświaty związane z reformą edukacji. Konferencja dotyczyła kwestii związanych z wdrażaniem nowego ustroju szkolnego i napiętym w związku z tym harmonogramem działań, gdyż niektóre z nowych typów szkół (szkoły branżowe I stopnia) trzeba będzie powołać z dniem 1 września 2017 roku. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat a także dyrektorzy gimnazjów i radni Rady Powiatu Węgrowskiego.

Zebranych powitała Wicestarosta Halina Ulińska, która wyraziła nadzieję, że  konferencja  przyczyni się zdobycia szerszej wiedzy na temat nowych wytycznych i funkcjonowania szkolnictwa w kolejnych latach. Podczas konferencji swoje wystąpienie miała także Izabela Ratyńska Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie, która omówiła plany działalności poradni w kontekście wspomagania uczniów w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru kierunku kształcenia. Tadeusz Krupa - Naczelnik Wydziału Kultury, Oświaty i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie przedstawił plany dotyczące funkcjonowania placówek oświatowych prowadzonych przez powiat w kontekście wprowadzenia reformy. Na zakończenie zebrani mieli możliwość konsultacji i zadawania pytań dotyczących wprowadzanych zmian w szkolnictwie.

Od lewej: st. wizytator Barbara Radman, dyrektor Delegatury KO Adam Skup, Wicestarosta Halina Ulińska i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Turystyki Tadeusz Krupa. (galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
Od lewej: st. inspektor  Agnieszka Jankowska, st. wizytator  Hanna Bolesta, st. wizytator Barbara Radman, dyrektor  Adam Skup, Wicestarosta Halina Ulińska i Naczelnik Tadeusz Krupa (galeria: 5)
(galeria: 6)
Wystąpienie dyrektora KO delegatury w Siedlcach Adama Skupa (galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.