Szkoły i placówki prowadzone przez Powiat Węgrowski włączyły się w pomoc dla powodzian

W obliczu powodzi, która dotknęła mieszkańców Kotliny Kłodzkiej i wielu powiatów województwa dolnośląskiego i opolskiego, szkoły organizują zbiórkę niezbędnych artykułów, by pomóc poszkodowanym. To moment, w którym możemy okazać naszą solidarność i wsparcie.

Wykaz szkół, które prowadzą zbiórki:

1. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, ul. Bohaterów Warszawy 10, tel. 25 792 26 76: w dniach 18-19 września można przynosić do biblioteki szkolnej wodę pitną (butelkowaną), artykuły żywnościowe z przedłużonym terminem przydatności (np. konserwy, słoiki, kasze, makarony), koce, baterie, ładowarki, środki higieny osobistej, w tym pieluchy dla dzieci, środki czystości.
  2. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, ul. Wyspiańskiego 18, tel. 531 252 650: od 17 września do odwołania można przynosić do hali sportowej wodę pitną (butelkowaną), artykuły żywnościowe z przedłużonym terminem przydatności (np. konserwy, słoiki, kasze, makarony), koce, baterie, ładowarki, środki higieny osobistej, w tym pieluchy dla dzieci, środki czystości.
  3. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem - zbiórka do dnia 18.09 - rzeczy przynoszone do szkoły zostaną następne przekazane do OSP Sadowne. Dodatkowo w szkole odbędzie się kiermasz ciast a srodki zostaną przeznaczone na pomoc powodzianom.

O kolejnych punktach zbiórek będziemy informować na bieżąco.

Kiermasz Sadowne (galeria: 2)