powiatwegrowski.pl - Strona główna

Szkolenie z zakresu spraw obronnych

Drukuj
(galeria: 1)

W dniu 4 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, odbyło się szkolenie z zakresu spraw obronnych. Szkolenie otworzyła oraz przedstawiła jego zakres i zakładane cele - Starosta Węgrowska Ewa Besztak.

W swoim wystąpieniu Starosta powitała prowadzącego szkolenie oraz osoby uczestniczące w szkoleniu. W przedsięwzięciu tym zorganizowanym przez Wydział Zarządzania Kryzysowego tut. Urzędu,  uczestniczyli przedstawiciele kadry kierowniczej, wytypowani pracownicy Starostwa, powiatowych jednostek w tym obsady osobowej Stałego Dyżuru, Stanowiska Kierowania, Akcji Kurierskiej. Zajęcia prowadził płk Andrzej Dybowski . Podczas szkolenia przybliżono min.  tematykę dot. planowania obronnego, osiągania wyższych stanów gotowości obronnej, realizację przedsięwzięć i procedur wynikających z zadań operacyjnych, zasad prawidłowego przeprowadzenia Akcji Kurierskiej.  Omówiono również organizację i funkcjonowanie Stanowiska Kierowania oraz Stałego Dyżuru. Szkolenie przeprowadzono w ramach przygotowań do powiatowo- gminnych ćwiczeń obronnych.

Info: Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Włodzimierz Cichocki

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.