powiatwegrowski.pl - Strona główna

Święto Węgrowskiej Policji

Drukuj
(galeria: 1)

Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie dnia 14 lipca 2017 r. uczciła 98. rocznicę powstania polskiej Policji. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, której przewodniczył ks. Adam Bogdanowicz kapelan Węgrowskiej Policji. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Uczestniczyli w niej: policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz zaproszeni goście.

Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie, mł. insp. Andrzej Styrczula, przed wręczeniem wyróżnień i odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne zwrócił się do funkcjonariuszy dziękując im za trudną i pełną wyzwań pracę. Komendant podziękował także przedstawicielom samorządu lokalnego za przychylny stosunek do Policji, okazywaną pomoc i wspieranie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Węgrowskiego.

Obecna na uroczystości Wicestarosta Halina Ulińska  wręczając kwiaty na ręce Komendanta Andrzeja Styrczuli podziękowała funkcjonariuszom za ich służbę a także współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego, szczególnie w dziedzinie profilaktyki uzależnień, pomocy przy organizacji konferencji i szkoleń.

Podczas uroczystości zostały wręczone awanse na wyższy stopień. Decyzją Prezydenta RP na pierwszy stopień oficerski awansowani zostali podkomisarz Tomasz Guzek i podkomisarz Monika Parys-Gąsiorowska.

Awanse otrzymali również zostając:

 ASPIRANTEM SZTABOWYM POLICJI:  St. asp. Wojciech Grzybowski, Mariusz Świętochowski

 STARSZYM ASPIRANTEM POLICJI: Krzysztof Makowiecki, Krzysztof Połaski

 ASPIRANTEM POLICJI:  Mł. asp. Marcin Góral, Sylwester Rowicki, Mariusz Siwiński

 MŁODSZYM ASPIRANTEM POLICJI: Sierż. szt. Katarzyna Gierłowska, Anna Maliszewska, Marcin Mikołajczuk, Łukasz Solka

 SIERŻANTEM SZTABOWYM POLICJI: St. sierż. Sebastian Domański, Łukasz Suplicki

 STARSZYM SIERŻANTEM POLICJI: Sierż. Sławomir Krzywiński, Hubert Śledziewski, Paweł Wierzbicki

 SIERŻANTEM POLICJI:  Maciej Kamiński, Dariusz Puchalski, Olga Szczekutek, Artur Zawadzki

 STARSZYM POSTERUNKOWYM POLICJI: Leszek Józwik, Marek Kleszcz, Marta Lewandowska, Mateusz Wielgosz, Michał Zychowicz.

 

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.