Święto Policji

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Święto Policji

Drukuj
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk podziękował policjantom za ich pracę. (galeria: 1)

Dnia 22 lipca b.r. uroczystą mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, koncelebrowaną przez Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Ks. Biskupa prof. dr  hab.Tadeusza Pikusa, rozpoczęły się obchody Święta Policji. Uczestniczyli w nich: władze Policji, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie i Łochowie, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz zaproszeni goście (w tym liczna grupa rodzin naszych policjantów).

Po zakończonej mszy uczestnicy obchodów wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali do budynku Węgrowskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Starostwo Powiatowe w Węgrowie, którego jednostką organizacyjną jest Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie, reprezentowali: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska.

Starosta w słowach skierowanych do policjantów i pracowników Komendy podziękował za ich oddaną pracę. „Policja jest tam gdzie być powinna i za to Wam dziękuję. W statystykach województwa mazowieckiego skuteczność Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie w wykrywaniu przestępstw jest bardzo wysoko, co  powoduje, że powinniśmy czuć się coraz bezpieczniej”. W imieniu wszystkich samorządowców podziękował za współpracę a policjantom życzył, aby zawsze szczęśliwie wracali do domu ze swojej służby.

Uroczystości były okazją do wręczenia awansów i odznaczeń dla policjantów. Obchody Święta Policji uświetniła swym występem orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Liwa.

Homilia Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa podczas mszy św. w intencji Policji (galeria: 2)
Świeto Policji - przemarsz ul. Strażacką. Od prawej: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wegrowie Andrzej Dziewulski i Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie Andrzej Styrczula. (galeria: 3)
Orkiestra OSP z Liwa z kapelmistrzem Piotrem Szczepanikiem na czele. (galeria: 4)
Orkiestra OSP z Liwa (galeria: 5)
Poczet Sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie (galeria: 6)
Uczestnicy święta Policji przed budynkiem WOK (galeria: 7)
Święto Policji  - sala widowiskowa WOK. (galeria: 8)
Wejście OSP w Liwie do sali widowiskowej WOK. (galeria: 9)
Wystąpienie Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie Andrzeja Styrczuli. (galeria: 10)
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk gratulował policjantom awansu na kolejny stopień. (galeria: 11)
Pamiątkowa fotografia uczestników uroczystości przed Węgrowskim Ośrodkiem Kultury. (galeria: 12)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.