Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Drukuj
(galeria: 1)

Drugi dzień kwietnia już od kilku lat węgrowianom kojarzy się z kolorem niebieskim, który stał się symbolem autyzmu. Tego dnia, już po raz kolejny, na Rynku Mariackim odbył się happening zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Węgrowie i Stowarzyszenie „SPONiA-Wegrów”.

Wspólna zabawa, w której biorą udział przedstawiciele wielu placówek oświatowych z terenu powiatu węgrowskiego wraz z podopiecznymi, służy budowaniu świadomości na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu.

W tym roku organizatorzy zadbali o dużą różnorodność atrakcji. Na uczestników czekały występy artystyczne uczniów SOSW w Węgrowie, Zumba w wykonaniu wolontariuszy akcji „Kilometry Dobra” oraz wiele zabaw integracyjnych prowadzonych przez Agnieszkę Ściechowską. Na zakończenie wydarzenia najmłodszy uczestnik wraz z absolwentką SOSW symbolicznie wypuścili niebieskie balony ku niebu.

W organizacji wydarzenia brały udział: Przedszkole Nr 1 im. Cz. Janczarskiego w Węgrowie, Przedszkole Nr 2 "Pod Słoneczkiem'', Przedszkole Nr 3 im. Konopnickiej w Węgrowie, Samorządowe Przedszkole w Ruchome, Samorządowe Przedszkole w Starejwsi, Przedszkole ,,Koala", Katolickie Przedszkole św. Antoniego, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Dobrogosta Krasińskiego, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II, Gimnazjum Gminy Liw, Wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego, Środowiskowy Dom Samopomocy w Miedznie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jaworku.

W wydarzeniu Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Węgrowski Marek Renik. Miasto Węgrów reprezentował Burmistrz Paweł Marchela oraz Zastępca Burmistrza Halina Ulińska.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.