Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Drukuj
Wspólna zabawa na Rynku Mariackim w Węgrowie (galeria: 1)

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ  rezolucją opublikowaną 21 stycznia 2008 roku. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Węgrowie i Stowarzyszenie „SPONiA-Wegrów” w ramach obchodów zorganizowało akcję pod hasłem „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz”. Pracownicy, rodzice i uczniowie Ośrodka świętują kwiecień jako Miesiąc Świadomości Autyzmu i pomagają zmieniać świat dla osób z tym zaburzeniem. 04 kwietnia 2016 r. na Rynku Mariackim w Węgrowie odbyło się „niebieskie spotkanie”. Kolor niebieski jest symbolem solidarności z osobami z ASD. Wspólna zabawa, informacyjne ulotki, niebieskie balony i serduszka przyciągnęły uwagę mieszkańców Węgrowa, którzy aktywnie włączyli się do zorganizowanego przedsięwzięcia. W uroczystości wzięła udział Halina Ulińska - Wicestarosta Węgrowski, Krzysztof Wyszogrodzki – Burmistrz Miasta Węgrowa, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Powiatu Węgrowskiego, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu Węgrowa i Gminy Liw, dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół ogólnodostępnych oraz uczestnicy ŚDS w Miedznie i WTZ w Jaworku. Twarzą imprezy była Anna Żaczek wokalistka zespołu Sound’n’Grace.

Węgrów zaświecił na niebiesko dla dzieci z autyzmem. Wydarzenie na rynku węgrowskim to jedna z inicjatyw w kierunku tworzenia lepszego świata dla osób dotknietych autyzmem.

Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej. Od lewej: Ks. Wiesław Niemyjski, Wicestarosta Halina Ulińska i dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie Hanna Kasperowicz (galeria: 2)
Organizatorzy akcji i zaproszeni goście - Rynek Mariacki w Węgrowie (galeria: 3)
Organizatorzy akcji i zaproszeni goście - Rynek Mariacki w Węgrowie (galeria: 4)
Rynek „świecił na niebiesko" (galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.