Sukces Marcina Berezowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Sukces Marcina Berezowskiego

Drukuj
W imieniu Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka nagrodę wręczył Tadeusz Krupa Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie (galeria: 1)

„Kraj, który by się technicznie zaniedbał
lub co gorsza programowo od techniki odwrócił,
dobrowolnie skaże się na rolę służebną wobec innych narodów..." 

Tadeusz Kotarbiński

Trzeci rok z kolei Marcin Berezowski, uczeń klasy IVe Technikum, w której kształceni są przyszli technicy-elektrycy, był bezkonkurencyjny podczas drugiego etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej organizowanego w Siedlcach obejmującego region siedlecko-ostrołęcki, zajmując I miejsce w grupie elektryczno-elektronicznej. Jednocześnie zakwalifikował się do centralnego stopnia olimpiady, która odbędzie się we Wrocławiu.
W Olimpiadzie tej już po raz 43 udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (do 2002 r. – szkół średnich) chcący sprawdzić się w jednej z dwóch branż: elektryczno-elektronicznej lub mechaniczno-budowlanej.

Rozwijający się talent Marcina, czujnie i troskliwie pielęgnowany przez jego nauczyciela inż. Adama Ulińskiego jest sukcesem zarówno szkoły, jak i jego samego.
Już w ubiegłym roku otrzymał on grant (zwolnienie z opłat oraz czesnego) z rąk rektora Collegium Mazovia, dr Bożeny Piechowicz wartości 16-20 tys. zł (w zależności od wybranego kierunku studiów), dający możliwość studiowania na tej uczelni, która jednocześnie dziesiąty rok z rzędu jest współorganizatorem Olimpiady. Marzenia obiecującego elektronika biegną jednak dalej – Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej to jego cel. Dostrzegając jego zapał, dążenia poparte wytrwałą pracą, nauką, wiedzą oraz pasją – są one osiągalne.

Finał drugiego etapu Olimpiady miał miejsce w murach Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach dnia 7 marca 2017 r.

Marcin i przygotowujący go do olimpiady inż. Adma Uliński otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyli: Janusz Szerszeń  Przewodniczący Mazowieckiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej, Adam Skup Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie, dr Bożena Piechowicz Rektor Collegium Mazovii w Siedlcach. W imieniu Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył Tadeusz Krupa Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Węgrowie.

Tadeusz Krupa

Uroczystość podsumowania etapu okręgowego Olimpiady (galeria: 2)
Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty inż. Adam Skup składa podziękowania nauczycielowi inż. Adamowi Ulińskiemu, który przygotowywał zwycięzcę do Olimpiady (galeria: 3)
Pamiątkowe zdjęcie. Od prawej: Dyrektor Delegatury KO inż. Adam Skup, nauczyciel ZSP inż. Adam Uliński, Marcin Berezowski i Naczelnik Tadeusz Krupa (galeria: 4)
Pamiątkowe zdjęcie z uroczystości (galeria: 5)
Marcin Berezowski z Panią dr Bożeną Piechowicz Rektor Collegium Mazovia w Siedlcach (galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.