Stypendyści „Kochanowskiego”

Stypendyści „Kochanowskiego”

Kolejne szkoły, w których uhonorowano stypendystów Stypendium Starosty Węgrowskiego to szkoły tworzące Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Dnia 7 marca br. w świetlicy szkolnej tego Zespołu Starosta Węgrowski, p. Ewa Besztak oraz Wicestarosta p. Marek Renik wręczyli 8 stypendystom, jakże cenne dla nich nominacje, gdyż uzyskanie tak wysokich wyników w nauce samo z siebie nie przychodzi, wymaga wiele poświęcenia, wytrwałości i zapału. Mamy tu nadreprezentację uczniów technikum lecz trzeba obiektywnie stwierdzić, że „Kochanowski” technikum stoi. Stypendium to otrzymali:

1. Katarzyna Skórka, czwarta ekonomiczna, śr. 5,07

2. Julia Lipka, czwarta ekonomiczna, śr. 5,00

3. Ewelina Wąsowska, czwarta ekonomiczna, śr. 5,00

4. Jan Pogorzelski, pierwsza informatyczna, śr. 4,90

5. Julia Karczewska, trzecia ekonomiczna, śr. 4,89

6. Rafał Skórka, czwarta elektryczna, śr. 4,85

7. Julia Wawrynow, trzecia licealna mundurowa, śr. 4,85

8. Maria Zembrowska, druga branżowa, śr. 4,22

Z rozmów ze stypendystami wynika, iż plany ich dalszej edukacji to uczelnie politechniczne, których spełnienia gorąco życzymy.

Tekst: Tadusz Krupa - Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu, Kultury i Turystki

Zdjęcia: ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie