Stypendium sportowe dla Julii Gadomskiej w Węgrowa

Stypendium sportowe dla Julii Gadomskiej w Węgrowa

Doceniając najlepszych zawodników/amatorów Zarząd Powiatu Węgrowskiego corocznie przyznaje stypendia i nagrody sportowe. Tegoroczną stypendystką powiatu została Julia Gadomska z Węgrowa.

Dnia 21 grudnia Starosta Węgrowski Ewa Besztak w imieniu Zarządu Powiatu wręczyła przyznane stypendium, gratulując osiągniętych sukcesów i życząc dalszego rozwoju kariery sportowej.

Stypendia sportowe dotyczą przygotowań do zawodów, zaś nagrody sportowe szczególnych osiągnięć sportowych za dany rok. Wnioskodawcami dla swoich podopiecznych są kluby i organizacje sportowe prowadzące działalność statutową w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz trenerzy i inne osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej i szkoleniowej.

Julia Gadomska od 2014 roku nieprzerwanie otrzymuje od Powiatu Węgrowskiego stypendia oraz nagrody sportowe. Obecnie jest zawodniczką: Uczniowski Klub Sportowy „KUSY” Warszawa. Wcześniej występowała w Miejskim Klubie Sportowym „POGOŃ” Siedlce i przygotowuje się do lekkoatletycznego sezonu 2020/21,  precyzyjnie rozpisanego przez jej trenera. W nowy roku nie zabraknie startów z jej udziałem w Mistrzostwach Polski na hali jak i na otwartej przestrzeni. Zawodniczka zaczynała swoją karierę będąc w klasie sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Opiekunem i trenerem Julii Gadomskiej był wówczas Marcin Tempczyk - nauczyciel wychowania fizycznego, który zaszczepił w Julii pasję do biegania.

Główne osiągnięcia Julii Gadomskiej na przestrzeni ostatnich trzech lat

Za 2020 r.

- I miejsce na Mistrzostwach Polski Mix U20 w sztafecie 4x400m, uzyskując tytuł Mistrza Polski i nowy rekord Polski w tej konkurencji

- V miejsce na Mistrzostwach Polski PZLA w kategorii U20 na dystansie 400 m