Starostwo Powiatowe w Węgrowie otrzymało kolejną partię płynu dezynfekującego

Starostwo Powiatowe w Węgrowie otrzymało kolejną partię płynu dezynfekującego

W dniu 16 lutego br. Starostwo Powiatowe w Węgrowie otrzymało kolejną partię płynu dezynfekującego. Tym razem płyny zostały przekazane z Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale, a transport zapewnił 53 Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Siedlec.

Środek dostarczono do nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, gdzie został rozładowany, a następnie wydany jednostkom z terenu powiatu przez strażaków z Komendy. Rozdzielnik przygotował Wydział Zarządzania Kryzysowego w oparciu o zebrane wcześniej zapotrzebowanie. Płyn otrzymały urzędy miast i gmin dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek oświatowych, SP ZOZ w Węgrowie oraz ww. szkoły i placówki - prowadzone przez powiat węgrowski. W sumie przekazano 3888 szt. preparatu w butelkach o pojemności 0,5 l, tj. 1944 litry. Dziękujemy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie za włożoną pracę przy odbieraniu oraz wydawaniu środków.

Naczelnik WZK
Włodzimierz Cichocki