Starosta czyta dzieciom Sienkiewicza

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Starosta czyta dzieciom Sienkiewicza

Drukuj
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk czytał dzieciom "Pana Wołodyjowskiego" (galeria: 1)

Rok 2016 uchwałą Sejmu RP został ustanowiony Rokiem Sienkiewicza. Szkoła Podstawowa w Kamionnie (w Powiecie Węgrowskim), której Patronem jest Henryk Sienkiewicz, również uroczyście obchodzi to wydarzenie. 2 czerwca 2016 r. szkołę odwiedził Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, który przybliżał uczniom twórczość poety, czytając fragmenty „Pana Wołodyjowskiego”.

Starosta podkreślał, że cała „Trylogia” („Ogniem i mieczem; „Potop” i „Pan Wołodyjowski”) kształtowała pokolenia Polaków. Pisana „ku pokrzepieniu serc” w czasach, gdy Polska była pod zaborami, dawała ludziom nadzieję na lepsze jutro i podkreślała ideały: Bóg, Honor, Ojczyzna. Jako miłośnik Kresów Starosta zachęcał uczniów do czytania dzieł Sienkiewicza a w przyszłości do obywania podróży do ziem opisanych w utworze, tak mocno związanych z historią Polski.

Aby zobrazować twórczość noblisty, uczniowie klasy III po zakończeniu czytania, przybliżyli wszystkim uczestnikom spotkania postacie z „Trylogii”: Pana Wołodyjowskiego, Skrzetuskiego, Bohuna oraz oczywiście Helenę.

Spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką, jaką Starosta przygotował młodym słuchaczom.

Starosta zachęcał uczniów do czytania dzieł Sienkiewicza. (galeria: 2)
Uczniowie klasy III przybliżyli słuchaczom sienkiewiczowskich bohaterów z "Trylogii" (galeria: 3)
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk czytał dzieciom „Pana Wołodyjowskiego" Henryka Sienkiewicza. (galeria: 4)
Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Kamionnie jako Pan Wołodyjowski, Skrzetuski, Bohun i Helena. (galeria: 5)
Obchody Roku Sienkiewiczowskiego w Szkole Podstawowej w Kamionnie. (galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.