Środki ochrony dla DPS-ów

Środki ochrony dla DPS-ów

Domy Opieki Społecznej z terenu powiatu węgrowskiego otrzymały dodatkowe środki ochrony osobistej m.in. maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik 13 maja b.r. przekazali maseczki wielorazowe, rękawiczki i płyny do dezynfekcji do DPS-ów prowadzących swoje placówki na terenie powiatu węgrowskiego, chcąc dodatkowo wesprzeć ich personel i podopiecznych w dobie epidemii koronawirusa.

Środki ochrony osobistej otrzymały: Dom Pomocy Społecznej "Pogodnej Starości" w Ostrówku, Samorządowy Dom Pomocy Społecznej w Starych Lipkach i  Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne w Sadolesiu.

Maseczki zostały uszyte przez pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie.