Spotkanie z Wiceminister Kultury Bożeną Żelazowską

Spotkanie z Wiceminister Kultury Bożeną Żelazowską

Dnia 28 sierpnia br. Starosta Węgrowski Ewa Besztak, odbyła wizytę w Ministerstwie Kultury, gdzie spotkała się z Wiceminister Bożeną Żelazowską.

Spotkanie miało na celu omówienie kluczowych kwestii związanych z ochroną zabytków znajdujących się na terenie powiatu węgrowskiego. W trakcie rozmów poruszono również temat współpracy w zakresie realizacji inicjatyw kulturalnych, które mogłyby przyczynić się do promocji dziedzictwa kulturowego regionu oraz zwiększenia świadomości mieszkańców o wartości historycznych obiektów. Dyskutowano nad możliwościami pozyskania środków na renowację i konserwację zabytków, a także organizację wydarzeń kulturalnych, które wzbogacą ofertę kulturalną powiatu. Spotkanie stanowiło ważny krok w kierunku zacieśnienia współpracy między lokalnymi władzami a ministerstwem, z nadzieją na dalszy rozwój i ochronę dziedzictwa kulturowego Powiatu Węgrowskiego.