Spotkanie z przedstawicielami Instytutu Pileckiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie z przedstawicielami Instytutu Pileckiego

Drukuj
(galeria: 1)

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego służy upamiętnianiu, dokumentowaniu i badaniu historii XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego doświadczenia i losów obywateli polskich. 14 lutego delegacja Instytutu spotkała się z przedstawicielami Samorządu Powiatu Węgrowskiego - Starostą Ewą Besztak i Wicestarostą Markiem Renikiem.

Spotkanie odbyło się w związku z planowanym na 24 marca wydarzeniem. Tego dnia w Sadownem odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej rodzinę Lubkiewiczów, która pomagając Żydom w czasie II wojny światowej wykazała się niezwykłym heroizmem, za który przypłaciła życiem. Delegacja odwiedziła również miejsce upamiętnienia rotmistrza Witolda Pileckiego zlokalizowane przy ul. Kościelnej w Węgrowie.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.