Spotkanie z przedsiębiorcami

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie z przedsiębiorcami

Drukuj
(galeria: 1)

W sali konferencyjnej Starostwa 27 stycznia 2020r. odbyło się kolejne z cyklu spotkanie z przedsiębiorcami działającymi na terenie Powiatu Węgrowskiego.

Na zaproszenie Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak,  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w  Węgrowie Anny Wieczorek oraz Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego Włodzimierza Miszczaka, w spotkaniu udział wzięło ponad 100 przedsiębiorców z terenu powiatu a także: Senator Maria Koc, Poseł  Maciej Górski, I Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Kot, Radni Rady Powiatu: Łukasz Komorowski i Adam Strąk, wójtowie i burmistrzowie a także samorządowcy z terenu Powiatu Węgrowskiego.

Podczas spotkania zostały przedstawione zagadnienia, będące wynikiem zgłaszanych przez usługodawców potrzeb w trakcie wizyt studyjnych, które odbyli przedstawiciele Samorządu Powiatu w zakładach pracy oraz z bezpośrednich rozmów z przedsiębiorcami  z terenu powiatu.

Pracownicy Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach:  Aleksandra Walo – Starszy Specjalista i Kinga Mruk – Starszy Inspektor, przybliżyli zebranym zagadnienia związane z warunkami zatrudniania cudzoziemców. O zasadach działania podzielonej płatności VAT opowiedziała Naczelnik Urzędu Skarbowego w Węgrowie Edyta Bardadyn. Przedstawiciele Ministerstwa Klimatu: Sebastian Sękalski  i  Grzegorz Styrna z Instytutu Ochrony Środowiska przedstawili temat bazy danych odpadowych, czyli tzw. BDO.

Głównym celem spotkania były merytoryczne dyskusje, które mają za zadanie dostarczać przedsiębiorcom wiedzy i informacji na bieżące tematy a przez co ułatwić im prowadzenie działalności gospodarczej.

Po zakończeniu dyskusji, uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych przez prelegentów stoisk informacyjnych a także zgłaszać tematy, które chcieliby, aby były poruszane w trakcie kolejnych spotkań.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.