Spotkanie z Piotrem Uścińskim Wiceministrem Rozwoju i Technologii

Spotkanie z Piotrem Uścińskim Wiceministrem Rozwoju i Technologii

W piątek 11 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się spotkanie z udziałem Piotra Uścińskiego Wiceministra Rozwoju i Technologii dotyczące zmian w prawie budowlanym oraz zagospodarowaniu przestrzennym.

Starosta Węgrowa Ewa Besztak na rozpoczęcie przywitała gości: Wiceministra Rozwoju i Technologii Piotra Uścińskiego, Senator RP Marię Koc, Posła na Sejm RP Macieja Górskiego, samorządowców z terenu powiatu węgrowskiego, przedstawicieli urzędów oraz media. Po przywitaniu o zabranie głosu zostali poproszeni Senator RP Maria Koc oraz Poseł Maciej Górski, następnie swoje wystąpienie rozpoczął Piotr Uściński - Wiceminister Rozwoju i Technologii.

Podczas swojej wypowiedzi Wiceminister przybliżył uczestnikom spotkania wprowadzone zmiany w prawie budowlanym oraz zagospodarowaniu przestrzennym. Na koniec odbył się panel dyskusyjny, w którym każdy uczestnik mógł zadać pytanie

Na zakończenie spotkania głos zabrali Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Beata Gashi, którzy podziękowali Wiceministrowi za projekty wspierające budownictwo komunalne, dzięki którym w Węgrowie powstanie kolejny segment bloku komunalnego na ul. Szerokiej. (z dofinansowaniem z BGK w wysokości ponad 5,5 mln zł).

Po spotkaniu Wiceminister Piotr Uściński udał się na ul. Szeroką, aby zapoznać się z planami inwestycyjnymi Miasta Węgrowa w zakresie mieszkalnictwa komunalnego.

Z wydarzenia była przeprowadzona transmisja na fanpage Powiatu Węgrowskiego.